Zrównoważony rozwój


W prawie żadnej innej branży nie istnieją większe możliwości oszczędzania energii i zasobów niż ma to miejsce w budownictwie. Sektor budowlany zużywa surowce i energię w bardzo dużych ilościach. Ale także sposób eksploatacji budynków i infrastruktury ma duży wpływ na zużycie energii, koszty napraw i konserwacji.

W tym kontekście widzimy, że misją naszej firmy jest przyczynianie się do tworzenia lepszego, bardziej przyjaznego świata dzięki naszej specjalistycznej wiedzy. Dzięki naszym produktom i usługom pomagamy wydłużyć żywotność budynków i zredukować koszty ich utrzymania. Zmniejsza to zużycie energii i surowców w całym cyklu życia budynków. Naszym celem jest przyczynienie się do tworzenia nowej, zrównoważonej kultury budowlanej.

Dlatego rozwijamy i produkujemy produkty, które są bezpieczne, trwałe, przyjazne dla środowiska i, jeśli to możliwe, wykonane ze źródeł odnawialnych lub surowców wtórnych.

Przykłady:

  • Dachy, które mają jasne kolory (biały lub jasnoszary) odbijają światło i mniej się nagrzewają co zmniejsza zużycie energii dla klimatyzacji obiektu
  • Lekkie konstrukcje mają niższe wymagania statyczne i dlatego wymagają mniejszego wydatku surowców i energii w fazie budowy.
  • Systemy dachowe z nowoczesnymi materiałami termoizolacyjnymi redukują zużycie energii w budynku.
  • Zielone dachy uszczelnione naszymi membranami hydroizolacyjnymi TPO, odpornymi na korzenie umożliwiają stosowanie dachów zielonych i przyczyniają się do lepszego mikroklimatu w miastach.
  • Konstrukcje dachowe z ogniw słonecznych generują energię zamiast jej zużywania. W rezultacie należy mniej wyprodukować energii konwencjonalnej.
  • Trwałe systemy hydroizolacyjne gwarantują, że budynek może być użytkowany przez wiele lat, oszczędzając energię i surowce.
  • Materiały nadające się do recyklingu, takie jak nasze TPO mogą być ponownie użyte po ich utylizacji. Nasze folie dachowe są wolne od PVC.
  • Szybka i łatwa instalacja hydroizolacji oszczędza czas i energię.
  • Mechanicznie zamocowane systemy dachowe można łatwo zdemontować przy rozbiórce budynku. Jest to ogromna zaleta pod koniec okresu użytkowania obiektu, ponieważ różne produkty mogą być łatwo oddzielone w celu ich skutecznej utylizacji.


Certyfikacja i Udział w zrzeszeniach


Nasze membrany dachowe KÖSTER TPO spełniają najwyższe wymagania dla certyfikacji budynków mieszkalnych i komercyjnych z punktu widzenia zrównoważonego budownictwa. Jako KÖSTER jesteśmy członkiem Instytutu Budownictwa i Środowiska (IBU). Folie dachowe KÖSTER posiadają ekologiczną deklarację produktową (EPD).

Z deklaracji środowiskowej firmy certyfikujące, takie jak DGNB (Niemieckie Stowarzyszenie Zrównoważonego Budownictwa), LEED i BREEAM mogą uyzska niezbędne dane do oceny produktów. Niezmiennie pozytywna ocena membran KOSTER TPO ze względu na ich długą żywotność, brak lotnych plastyfikatorów i doskonałą zdolność do recyklingu często pozwalają uzyskać budynkom ocenę klasy Gold lub lepszej (DGNB).

Back

Top