Specjaliści od hydroizolacji


Ponad 35 lat doświadczenia

KÖSTER Unternehmensbroschüre

KÖSTER BAUCHEMIE AG zostało założone w 1982 roku jako przedsiębiorstwo specjalizujące się w opracowywaniu i produkcji wysokiej jakości materiałów do hydroizolacji i ochrony budowli. Obecnie KÖSTER BAUCHEMIE AG to grupa ponad 20 przedsiębiorstw działających w ponad 50 krajach na całym świecie. Centrala znajduje się w Aurich, w Niemczech.

 

Hydroizolacja od piwnicy po dach


Das KÖSTER Haus: Abdichtung vom Keller bis zum Dach

KÖSTER BAUCHEMIE AG specjalizuje się w produkcji materiałów do hydroizolacji i ochrony budowli oraz systemów uszczelnień. Nasze produkty chronią budowle na całym świecie. Zarówno podczas renowacji budynków historycznych, jak i w trakcie budowy nowych obiektów – proponujemy skuteczne rozwiązanie każdego problemu związanego ze szkodliwym działaniem wody i wilgoci.

Aby zawsze być "krok do przodu" systematycznie opracowujemy nowe produkty i wprowadzamy je na rynek. KÖSTER BAUCHEMIE AG nie szczędzi czasu i nakładów na badania i rozwój nowych systemów i materiałów hydroizolacyjnych. Nasza aktualna oferta obejmuje uszczelnienia bitumiczne od strony pozytywnej, krystalizujace mikrozaprawy uszczelniające od strony negatywnej, uszczelnienia zbiorników i tuneli, tynki renowacyjne, systemy odcinające wilgoć podciąganą kapilarnie, systemy do uszczelniania piwnic, kompletne systemy iniekcji rys, produkty do naprawy i ochrony betonu, domieszki do betonu i zapraw, mineralne masy wyrównawcze, powłoki posadzkowe, systemy wodochronne powierzchni betonowych, uszczelnienia dylatacji, hydroizolacje pomieszczeń mokrych, samoprzylepne izolacje bitumiczne, systemy ochrony elewacji, jak również folie dachowe TPO i ECB.

Stadion olimpijski w Pekinie, Empire State Building w Nowym Jorku, port lotniczy w Monachium, Pałac Królewski w Kopenhadze, elektrownia atomowa w Bułgarii, budynek giełdy w Bombaju, Kanał Panamski to tylko niektóre z mniej lub bardziej znanych obiektów na świecie, przy budowie których z powodzeniem znalazły zastosowanie systemy hydroizolacji KÖSTER.

 

Jakość bez kompromisów


Zertifikat Qualitätsmanagement-System

Dzięki spełniającej swoją funkcję hydroizolacji można zaoszczędzić czas i pieniądze. Oferujemy naszym klientom materiały najwyższej jakości, o dużej trwałości i optymalnej wydajności. Jeśli chodzi o jakość produktu nie można iść na kompromis - to nasz dewiza. Polityka naszej firmy zakłada ścisłą i długotrwałą współpracę z architektami i wykonawcami, wynikają z tego duże korzyści dla inwestora. Zasady te odnoszą się nie tylko do naszych produktów, ale i do obsługi klientów. Oznacza to, że wszystkie obszary naszej działalności tj. badania i rozwój, zakup, administracja, produkcja, logistyka i dystrybucja są zorientowane na najwyższą jakość obsługi klienta, co gwarantuje System Zarządzania Jakością QM zgodny z wymaganiami normy DIN EN ISO 9001:2008.

 

Ochrona srodowiska


Mitgliedsurkunde Institut für Umwelt und Bauen

KÖSTER BAUCHEMIE AG czuje się zobowiązany do ochrony i zachowania środowiska. Łączymy wykorzystanie najnowocześniejszych surowców i technologii produkcyjnych w połączeniu z ciągłymi badaniami i rozwojem. Obecnie oznacza to, że większość materiałów nie jest nie zawiera rozpuszczalników, ale jest również zaprojektowana tak aby nie stanowić zagrożenia dla pracowników i w jak najmniejszym stopniu oddziaływać na środowisko. Jako członek stowarzyszenia przemysłu chemicznego, jesteśmy również częścią ogólnoświatowej inicjatywy odpowiedzialnej opieki, która promuje odpowiedzialne i zrównoważone działania branżowe w dziedzinie ochrony zdrowia i środowiska. Köster BAUCHEMIE AG jest również członkiem Instytutu budownictwa i środowiska, którego członkowie są zaangażowani w zrównoważoną budowę. Jest to oparte na przejrzystym ujawnieniu wszystkich istotnych informacji o produkcie, w tym danych dotyczących oceny cyklu życia.

 

Twój niezawodny partner w budowie


KÖSTER Berater auf der Baustelle

Jak dobrać odpowiedni system hydroizolacji? Podczas projektowania hydroizolacji dla konkretnego obiektu należy wziąć pod uwagę wiele czynników takich jak: rodzaj materiałów, właściwości podłoża, poziom wody gruntowej, a także przewidywane warunki eksploatacji i obciążenia, jakim izolacja musi sprostać. Profesjonalne i kompetentne doradztwo techniczne na obiektach jest ważnym warunkiem efektywnego zastosowania systemów uszczelnień i hydroizolacji KÖSTER. Dlatego organizujemy szkolenia firm wykonawczych i zapewniamy doradztwo, jak również materiały informacyjne dla projektantów oraz inwestorów. Wykonujemy ekspertyzy mykologiczne w celu określenia rodzaju występujących grzybów pleśniowych i dobrania środków zaradczych, przeprowadzamy również badania stopnia zasolenia i zawilgocenia przegród budynków. Ekspertyzy wykonujemy dla biur projektowych, inwestorów oraz firm wykonawczych.

 

Produkcja


KÖSTER Produktion

Nasze produkty wytwarzane są w Aurich, w Niemczech oraz w pięciu innych zakładach poza granicami Niemiec. KÖSTER BAUCHEMIE AG jest niezależnym przedsiębiorstwem z własnym działem rozwoju i know-how. Szczególną wagę przywiazujemy do produkcji własnej, która gwarantuje ciągłą kontrolę jakości obejmującą cały proces od badań i rozwoju aż do zastosowania produktu. Celem naszych działań jest budowanie pozytywnych doświadczeń klientów.

Back

Top